Son çıkartılan KHK ile ihraç edilen 330 akademisyen arasında arasında yer alan Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde görev yapan Prof. Dr. Yüksel Taşkın, Öğr. Gör. Dr. Baran Alp Uncu, Arş. Gör. Fırat Çapan ve Canan Özbey için bölüm arkadaşları bir bildiri yayımladı. “Meslektaşlarımızın Yanındayız” başlığını taşıyan bildiride “İfade ve düşünce özgürlüğü sınırları içinde görüşlerini açıklayan bölüm arkadaşlarımızın ve diğer üniversitelerdeki meslektaşlarımızın özlük haklarından mahrum bırakılmalarını endişeyle karşılıyoruz” denildi.
Yapılan açıklama şöyle:
“Meslektaşlarımızın Yanındayız
Bölüm arkadaşlarımız, meslektaşlarımız Prof. Dr. Yüksel Taşkın, Öğr. Gör. Dr. Baran Alp Uncu, bölümümüzde görevlendirilen Arş. Gör. Fırat Çapan ve Canan Özbey’in 7 Şubat 2017 tarihli, 686 sayılı KHK ile görevlerine son verildiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.
İfade ve düşünce özgürlüğü sınırları içinde görüşlerini açıklayan bölüm arkadaşlarımızın ve diğer üniversitelerdeki meslektaşlarımızın özlük haklarından mahrum bırakılmalarını endişeyle karşılıyoruz.
Gerek bilimsel çalışmalarıyla akademik hayata, gerek yetiştirdikleri öğrencileriyle ülkemize, gerekse dostlukları ve çalışma azimleri ile bölümümüze kıymetli katkılarda bulunan meslektaşlarımızın yanında olduğumuzu kamuoyuna duyururuz.
Marmara Üniversitesi
Siyasal Bilgiler Fakültesi
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Çalışma Arkadaşları”

İlgili Yazılar