Ülkemiz, darbe girişiminin ardından AKP faşizminin oyuncağı haline geldi. Erdoğan’ın başkanlık hayalleri doğrultusunda toplumu hızla kutuplaştırdığını görüyoruz. Saldırılarına, katliamlarına tanıklık ediyoruz. Gün geçmiyor ki bir yerden taciz, tecavüz, saldırı, katliam haberi gelmesin.
AKP dış politikada yürüttüğü yanlış siyasetin faturasını işçilere, emekçilere, kadınlara, gençlere, LGBTİ’lere, Alevilere, laiklere ödetiyor. Kısacası bu süreçte kendine muhalif olan tüm kesimler bugün saldırıların odağında.
Dağılan kapitalist sömürü düzeni,kendisini tek elden ve yukarıdan aşağıya tekrar yapılandırmak amacı ile Recep Tayyip Erdoğan’ı kullanıyor ve onu koruma altına alınmak istiyor. Bunun amacı tek bir kişiyi korumaktan ziyade padişahlık hayallerini hayata geçirmek ve rejimi değiştirmek. Bu amacı gerçekleştirmek için halka, halkın iradesini etkisiz bırakacak bir sistem oylatılıyor.
Biz Öğrenci Gençlik Sendikası olarak bugün faşizmin gençliğe yönelik saldırılarına karşı direniş odakları oluşturulması gerektiğini biliyoruz. Bu açıdan en geniş birlik zeminlerinin oluşturulmasını destekliyoruz. Cumhuriyetçiler, laikler, demokratlar, devrimciler, yurtseverler AKP saldırılarına karşı tek vücut olmazlar ise Nisan ayında yapılacak referandum herkes için kötü sonuçlar doğuracak. Bu kötü senaryolar karşısında biliyoruz ki direnecek bazı gençler var!
Bizler bu toprakların geleceği, gençliği olarak bu sistemin karşısında en geniş cephenin örülerek mücadele edilmesi gerektiği düşüncesindeyiz. Yakın dönemde 5 gençlik örgütünün yan yana gelişini yakinen takip etmiş, dönem dönem tartışmalarına katılmış bulunuyoruz. Hak, hukuk, özgürlük mücadelesinde birleşik mücadelenin öneminin farkında ve arkasındayız.
Biliyoruz ki faşizme karşı birleşmeyenler faşizmin zindanlarında buluşurlar. Ancak kurumumuzun alan perspektifi ve kurumsal yapısı gereği bu yan yana gelişin içinde bilfiil faaliyet yapmayı doğru bulmuyoruz.
Bir grup gençlik örgütünün birlik iradesi sonucu Gençlik Var adı ile yapmış olduğu pratik siyasal faaliyeti çok değerli buluyoruz. Bundan dolayı bu çalışmanın en önde destekçisi ve yeri geldiğinde bayrak taşıyıcısı olacağız. Başkanlık heveslilerine karşı omuz omuza bir ‘Gençlik Var’ diyoruz ve ‘Tabi ki Hayır’ diye ekliyoruz.Başkanlık heveslilerine karşı omuz omuza bir ‘BAŞKANLIĞA KARŞI GENÇLİK VAR’ diyoruz. Başkanlık karşında ‘TABİİ Kİ HAYIR” şiarını yükseltiyoruz.
Temel gayemiz, bebeklerin açlıktan ölmediği, işinin-ekmeğinin peşinde olan insanların hak ettikleri yerde olduğu, şehirlerin yağmalanmadığı, tecavüzcülerin serbest kalmadığı, nefret cinayetlerinin işlenmediği bir dünyadır! Bu yüzden referandum sonucunda Erdoğan’a başkanlık tacını vermeyeceğiz!
Padişahın fermanına karşı halklar direnecek şiarını yükseltilmesi
için tüm direnenlerle el ele mücadeleye!

İlgili Yazılar