Sendikamızın kurucularından ve MYK eski üyelerimizden Aziz Güler Rojava’da ölümsüzleşti

Genç-Sen’in kurucularından olan ve uzun süre MYK üyeliğimizi yapmış olan, gençlik önderi Aziz Güler, Kobane’de katil IŞİD çetelerine karşı verilen insanlık savaşında yaşamını yitirdi. Kampüslerin özgürlüğü için atılmış olduğu mücadele de yoldaşımız kampüsleri aştı, yeryüzünün her tarafına yayıldı. Aziz Güler’in öğrenci gençliğin özgürlüğü için verdiği mücadele, başta okulu Yıldız Teknik Üniversitesi olmak üzere birçok üniversitede yankı uyandırmış, mücadeleyi örmüştür.


O yaşamıyla, söylemleriyle, mücadelede en önde yer alan iradesiyle hepimize örnek olmuştur. O, gülüşleriyle, esprileriyle, dostluğuyla, yoldaşlığıyla hepimizin yaşamına dokunmuştur.

Şimdi duyduk ki, IŞİD’e militan yetiştiren, onlara tırlarla silah ve bomba taşıyan,onlara her türlü lojistiği sağlayan, ülkeyi sarayının çıkarı uğruna kan gölüne çeviren AKP, Aziz’imizin naaşının sınırdan geçmesine izin vermiyormuş, korkuyormuş Aziz’imizin naaşından. Korksunlar!


Biz Genç-Sen’liler olarak, bu korkunun nedenini biliyoruz. Suruç’ta katledilen arkadaşlarımızdan, hukuksuzca tutuklanan yoldaşlarımızdan, gözaltılarınızdan biliyoruz! Taylan Özgür’den,Ertuğrul Karakaya’dan, Paramaz Kızılbaş’tan, Kader Ortakaya’dan Aziz’e, Gezi direnişlerinden Rojava’ya ulaşan mücadelenin yarattığı korkudur bu.
Cenazeye saygı duymayan AKP, bu toprakların kültürünü, değerlerini de hiçe saymaktadır. Yani bu topraklara saygı duymuyor. Aziz Güler’in ailesinin, ailemizin dediği gibi “Hiçbir yasa,karar,yönetmelik insanlık değerlerinin üzerinde olamaz.” Ailenin, siyasi partilerin, sivil tplum kuruluşlarnın tüm girişimlerine rağmen cenazemizi vermeyen AKP iktidarına şunu söylüyoruz; AZİZ GÜLER’İ İSTİYORUZ! Ve almak için elimizden geleni yapacağız.

ÖĞRENCİ GENÇLİK SENDİKASI /GENÇ-SEN

eHeYxtEfZEMjGXM-800x450-noPad 1

 

İlgili Yazılar